Ara
Close this search box.

Haberler

28 Mart 2021

Paletler için Köşebent / Kenar Koruyucular – Uygulama Rehberi

Paletler için Köşebent / Kenar Koruyucular

Köşebent / Kenar koruyucular ürünleri paletlerken koruyucu ambalaj malzemesi olarak kullanılır.

Ayrıntılara geçmeden önce koruyucu ambalajın anlamına bakalım.

Koruyucu Ambalaj (Tanım): Koruyucu ambalaj çözümleri, depolama, yükleme, taşıma, boşaltma vb. Süreçlerde her türlü ürünün darbe, pres, devrilme, devrilme, farklı sıcaklık ve neme karşı zarar görmesini önlemektir. Her türlü ürün çeşidini güvende tutabilmek için karton, metal, plastik, tahta, kağıt vb. çeşitli malzemelerden ürünlere, ebat ve ebatlarına uygun olacak şekilde koruyucu ambalaj üretimi yapılabilmektedir. Koruyucu ambalaj hakkında daha detaylı bilgiyi >> “Koruyucu Ambalaj Nedir?” Başlıklı yazımızdan edinebilirsiniz.

 

Paletli ürünlerinizi depolarken veya taşırken zarar görmemesi için Larton’un Kenar ve Köşe koruyucularını kullanabilirsiniz.

Vertical Protection

Kenar Koruyucuların dikey kullanımı en yaygın uygulamalardan biridir. Karton kenar koruyucular, paletleri dengede tutar ve nakliye ve depolama sırasında tam koruma sağlar. Yükleme, sevkiyat ve depolama sırasında palet direncini artırır ve parçalanma ve dağılma hasarlarını önler.

 

Kenar (Köşe) Koruması: Karton kenar koruyucular, ürünleri bir arada tutar ve tam koruma sağlar. Sevkiyat ve depolama sırasında 2 veya 3 paleti üst üste dizerek yerden tasarruf sağlarlar.

Doğru İstifleme: Karton kenar koruyucular, ürün paketlemesi sırasında optimum alanda istifleme sağlar. Dikey köşeleri, yatay köşeleri ve üst köşeleri korurlar. Dikey sevkiyat direncini artırır.

Correct Stowage

Siparişinizi aşağıdakilere göre özelleştirebilirsiniz;

  • Boyut
  • Kalınlık
  • Renk
  • Laminasyon malzemesi
  • Etiketleme

daha fazla ayrıntı için Satın Alma Rehberi makalemizi okuyabilirsiniz >> “Doğru Köşe Kartonu ve Karton Koruyucu Nasıl Alınır ? – Satın Alma Rehberi

 

Larton olarak; mukavva, kraft köşebent, metalize mukavva, dilimlenmiş gri karton gibi kağıt bazlı ürünler üretmekteyiz. Genel olarak ürünlerimiz kırtasiye, gıda, mobilya, baskı ve ambalaj sektörleri için uygulama alanı bulmaktadır.

 

Ürün kataloğumuz, Larton’un ürün kategorisinin özellikleri ve teknik özellikleri hakkında size yol gösterebilir. Nitekim, ücretsiz numune alma talebinde bulunabilirsiniz, lütfen teknik satış ekibimizle görüşün.

Larton’un neden güvenilir bir İhracatcı olduğunu merak ediyorsanız bağlantısını paylaştığımız Satın Alma Rehberi makalesinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.  >> “Larton Neden Kağıt Ambalaj Malzemeleri için Güvenilir bir İhracatçı – Mukavva / Kraft Köşebent – Satın Alma Rehberi “

Diğer Haberler