Ara
Close this search box.

Haberler

21 Şubat 2021

Gıda Endüstrisi için Metalize Lamine Karton Mukavva – Uygulama Kılavuzu

Metalize Lamine Karton Mukavva

Bu uygulama kılavuzu, gıda endüstrisinde metalize lamine karton mukavva kullanımına yönelik hazırlanmıştır. Uygulama kılavuzu serisi, Larton ürünlerinin belli sektörlerdeki örnek kullanım alanlarını paylaşmayı amaçlamaktadır. Metalize lamine karton mukavva ürünümüz  çoğunlukla gıda endüstrisinde kullanılmaktadır. Bu uygulama kılavuzu, metalize lamine karton mukavvaların gıda endüstrisindeki bazı kullanım alanlarını içermektedir.

Larton Ambalaj, müşterilerinin özel mukavva ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Aslında Karton mukavva Larton ambalajın odak ürün grubu içinde yer alması sebebi ile şirketimiz özelleştirilmiş mukavva çözümleri sunabilmektedir.  Özelleştirilmiş mukavva seçeneklerine geçmeden önce, Larton Ambalaj ürünlerini tanıyalım.

Larton Ambalaj ürün yelpazesi mukavvakraft köşebentmetalize mukavvadilimlenmiş gri karton gibi kayıt bazlı ürünleri kapsamaktadır. Genel olarak ürünlerimiz kırtasiye, gıda, mobilya, baskı ve ambalaj sektörleri için uygulama alanı bulmaktadır.

Bu uygulama rehberi yazısında, gıda sektöründe çalışan satın almacılar için bir ürün çözümü sunulması amaçlanmıştır. Metalize mukavva, özellikle gıda endüstrisinde kullanılan bir mukavva türüdür. Eğer bir pastane, kafe veya restoranınız varsa, yaş pastalarınızın tabanı için bir mukavva arıyor olabilirsiniz. Bu durumda, yaş pastalarınızı güvenle taşıyabilmek için metalize mukavva olarak adlandırılan özel bir  mukavvaya ihtiyacınız var demektir ve bunu Larton Ambalaj’dan temin edebilirsiniz. Aynı şekilde, et ve balık ürünlerinin altında metalize karton kullanarak suyunu sızdırmadan et ve balığı taze bir şekilde saklamak mümkün olabilmektedir. Kısacası, balık kasası olarak mukavva bakan satın almacılar Larton’un metalize mukavvalarından temin edebilir.

Ek olarak, hediye kutusu, çikolata kutusu veya kurabiye kutusu gibi özel ürün paketleri için de metalize mukavva kullanılabilir. Larton metalize mukavvalarının yiyeceklerle uyumlu olduğunu belirtmek lazım.

Laminasyon nedir?

Laminasyon, kompozit malzemenin plastik gibi farklı malzemelerin kullanımından iyileştirilmiş mukavemet, stabilite, ses yalıtımı, görünüm veya diğer özellikler elde etmesini sağlayacak şekilde bir malzemeyi çoklu tabakalarda üretme tekniği / işlemidir. Laminat, ısı, basınç, kaynak veya yapıştırma kullanılarak oluşturulan kalıcı olarak monte edilmiş bir nesnedir. – Kaynak (Vikipedi)

Özelleştirilmiş Metalize Mukavva

Metalize mukavvaları renk, genişlik, uzunluk, yoğunluk, kalınlık ve ağırlık olarak farklı seçeneklerle özelleştirebilmek mümkündür. Müşterilerimizin gereksinimlerine göre teknik tablodaki ölçülerde Gold, Silver ve Siyah metalize mukavva imalatı da gerçekleştirilebilmektedir.

Tablodan da gördüğünüz gibi metalize mukavvada standart sipariş paket boyutumuz 700 mm x 1000 mm ve bu paketin standart ağırlığı 20,5 kg‘dır. Standart siparişte, ihtiyacınıza yönelik mukavvanın yoğunluğu ve kalınlığında değişiklik yapabilmek mümkündür. Alternatif olarak, metalize mukavva siparişinizi genişlik, uzunluk, yoğunluk ve ağırlık açısından farklı seçeneklerle özelleştirebilir(sin)iz.

Metalize mukavva siparişiniz için hemen teklif alın.

Deneyimli satış ekibimiz, ihtiyaçlarınıza uygun ürünü seçmeniz için size rehberlik edebilir, dilerseniz. Doğru mukavvayı seçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ayrıca,  isteğinize özel ebatta kesilmiş mukavva siparişi vermeden önce, doğru çözümden emin olmak için bizden ücretsiz numune alma ve ürün dokümantasyonu talep edebilirsiniz. Ayrıca, ürün kataloğumuz da bu konuda size yol gösterebilir.

Diğer Haberler