Ara
Close this search box.

Haberler

06 TEMMUZ 2019

Mukavva Türleri – Satınalma Rehberi

Larton ve kardeş şirketi Sun-Ka, uzun yıllardır ambalaj sektöründe faaliyet göstermektedir. Sun-Ka’nın sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesi, Larton ile beraber güçlenmektedir. Larton Ambalaj, bugün mukavvadan kraft köşebente, metalize mukavvadan dilimlenmiş gri kartona kadar birçok ürün kategorisinde hizmet vermektedir. Üstelik “yeniden yaşama” değerini benimseyerek! Larton, üretimde çevreye zarar vermeden geri dönüştürülebilir ürünler üretmeye ekstra gayret etmektedir.

Larton Ambalaj’ın ürün kategorisinde mukavva önemli bir yere sahiptir. Mukavva; gri mukavva, beyaz mukavva, siyah mukavva, testliner ve kraftliner mukavva ve gri ebat karton (tek kat) olarak üretilmektedir.

Gri Mukavva

Gri mukavvalarda standart ölçü 70 x100 cm ve 20-21 kilogramlık paketler halindedir. Gri mukavvalar, günlük hayatta birçok yerde karşınıza çıkmaktadır. Mobilyalarda, kırtasiye ürünlerinde ve matbaalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Beyaz Mukavva

Beyaz mukavva, gri ebat karton üzerine birinci kalite krome tek kat ve çift yüz lamine edilerek üretilmektedir. Kullanım alanı epey fazladır. Beyaz mukavvanın kullanım alanları, karton stantlar ve mukavva kutu, sandıklı kutu ile geçmeli kutu olarak görülmektedir.

Siyah Mukavva

Siyah mukavva tıpkı gri ve beyaz mukavva gibi müşterilerimizin isteğine ve ihtiyacına uygun ebatlarda üretilebilmektedir. Kullanım alanı ise yine çeşitli tarzdaki kutulardır.

Testliner ve Kraftliner Mukavva

Kırtasiyelerde ve matbaalarda sıklıkla kullanılan tesliner ve krafliner mukavva, genellikle aynı sanılmaktadır. Oysa kraft ve testliner iki farklı karton türüdür.

Kraft karton (mukavva), kimyasal sülfat veya soda işlemleriyle elde edilen lif içeriği %80’den az olmayan liflere sahip kâğıt veya kartondur. Testliner karton (mukavva) ise farklı patlama dayanıklılığına sahip kâğıtları ifade etmektedir. Bu iki mukavva türü ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Gri Ebat Karton (Tek Kat)

Gri ebat karton (tek kat), %100 geri dönüşümlü kağıttan yapılır. 290 ve 480 gr/m² yoğunluktaki bobinlerin ebatlanması ile üretilmektedir. Bu tür kartonlar genelde seperatör olarak kullanılmaktadır.

Bu ürünler %100 geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Ayrıca Larton, talep ettiğiniz ölçülere özel olarak mukavva üretebilmektedir. Teknolojik gelişmeleri takip ederek kaliteli üretimden şaşmayan Larton, ekonomik ve kullanımı ile hayatınızı kolaylaştıracak mukavvalar için çalışmaktadır.

İsteğinize özel ebatta kesilmiş mukavva siparişi vermeden önce, doğru çözümden emin olmak için bizden ücretsiz numune alma ve ürün dokümantasyonu talep edebilirsiniz. Doğru mukavvayı seçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

DİĞER HABERLER