Ara
Close this search box.

Haberler

Mobilya için Köşebent – Uygulama Rehberi

Mobilyalarınızı Larton Kenar Koruyucularla
Koruyun

Köşebentler birçok kullanım alanına sahiptir. Hem ekonomik hem de pratik olmaları sebebiyle birçok sektörde köşebent kullanılır. Mobilya için köşebent kullanımı da oldukça yaygındır. Mobilyaların paketlenmesinde, depolanmasında, istiflenmesinde veya taşınmasında zarar görmelerini engellemek için köşebent kullanmak gereklidir.

Larton, sektör ve müşteri ihtiyacını karşılamak için çeşitli tiplerde köşebent üretimi yapar. Bu köşebentleri kraft köşebent, neme dayanıklı köşebent, kilitli köşebent, çentikli köşebent ve yapışkanlı köşebent olarak sıralayabiliriz. Her bir köşebentin kullanım yeri ve amacı birbirinden farklıdır. Mobilya için köşebent kullanımı da mobilyanın şekline veya kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. 

Mobilyaya Göre Köşebent Seçimi

Köşebent, mobilyaların taşınma veya depolama esnasında hasar görmesini engeller, taşıma sırasında sabitlemeyi sağlar ve depo alanının kullanımını kolaylaştırır. Tüm bunların yanında Larton’un köşebentleri ayrıca ekonomik olması ve müşteriye özel ebatta ve renkte yapılabilen üretim ile de ön plana çıkmaktadır.

Mobilyalar farklı büyüklükte ve şekillerde olduklarından onlar için kullanılacak köşebentin de farklı olması oldukça normaldir. Mobilya için köşebent seçmek, mobilyayı korumak için önemlidir. Örneğin yuvarlak masalar ve oval ürünler için tercih edilecek köşebent çentikli köşebenttir.

Elektronik ürünler, beyaz eşyalar gibi ürünlerde ise genellikle kilitli köşebent tercih edilmektedir.

Farklı yüksekliklerdeki ürünleri yapıştırmak ve taşımada koruma gerektiren durumlarda ise kendinden yapışkanlı köşebent kullanılabilir. Üstelik bu ürünlerin tamamı %100 geri dönüştürülebilir. Doğayı kirletmeyen ve çevre dostu bu ürünler hem mobilyalarınızı hem de doğayı korur.

Doğru ambalajlama ile birlikte meydana gelme ihtimali bulunan hasarları önleyebileceğiniz için maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Doğru ambalajlamada köşebent kullanımı ile ürünün bozulmasını engelleyebilir ve daha güvenli bir lojistik/ depolama süreci geçirebilirsiniz.

Hem zaman kaybı hem de maliyet kaybı yaşamamak için doğru ambalajlama önemlidir. Özetle mobilya için köşebent kullanımı önemlidir ve ürünler doğru köşebent ile bir araya gelmelidir. Detaylı bilgi almak, ücretsiz ürün dokümantasyonu veya ücretsiz numune almak için teknik satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru köşebentin adresi olan Larton, sektörün ve müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermeye devam etmek için yeni bir fabrika yatırımı yapmıştır. Fabrika inşaatının son durumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.