Ara
Close this search box.

Haberler

Köşebent Çeşitleri Nelerdir?

 

Köşebent, ambalajlanan ürünün tüketiciye ulaşana kadar dış etkenlerden korunması amacıyla kullanılan en yaygın koruma ürünlerinden biridir. Ürünlerinizin taşıma ve depolama işlemlerinde zarar görmemesi için kullanılabilecek en iyi ürün köşebenttir. Larton tarafından üretilen köşenbentler ürünlerinizi koruduğu gibi çevreyi de korur. Çünkü çevresel sürdürülebilirliğe önem veren Larton, köşebentlerini de geri dönüştürülebilir şekilde üretir.

Köşebent, farklı şekillerde, farklı renklerde ve farklı boyutlarda müşteri talebine yönelik üretilebilir. Hangi şekilde üretilirse üretilsin önemli olan ambalajlanacak ürüne uygun çeşitte köşebent kullanmaktır. Köşebentin sağlayacağı faydaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bir paletin kenarlarının hasar görmesini önler,
  • Sıkı ipin kartonlara girmesini önler,
  • Taşıma sırasında sabitlemeyi sağlar,
  • Depo ve nakliye alanının kullanımını kolaylaştırır,
  • Yüzey çiziklerini ve köşe hasarlarını önler,
  • Müşteri ihtiyacına uygun boyutta ve renkte üretilebilir,
  • Ekonomiktir.

Köşebent, farklı çeşitleri ile ihtiyacınıza en uygun çözümler için Larton tarafından üretilmektir.

 

Köşebent Çeşitleri 

 

Köşebent kategorisinde Kraft köşebent, neme dayanıklı köşebent, kilitli köşebent, çentikli köşebent ve yapışkanlı köşebent bulunmaktadır.

Kraft Köşebent 

Kraft köşebent en temel haliyle yaygın olarak bilinen köşebenttir. Kraft köşebent, çeşitli şekillerde kullanıma uygun ve ekonomik olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Dikey koruma, doğru istifleme, bağlamada koruma ve ambalaj güçlendirme için önemi büyüktür.

Neme Dayanıklı Köşebent

Neme dayanıklı köşebent, neme dayanıklılığı yüksek ve hafif bir malzemedir. Kolay ve pratik bir kullanımı vardır. Koruma ve istifleme dışında nem açısından korunması gereken ürünlerin paketlenmesinde önemlidir.

Kilitli Köşebent

Kilitli köşebent, yap-boz şeklinde birbirinin içine geçen kilit sistemine sahiptir. Özellikle beyaz eşya ve elektronik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Birden çok ürünün üst üste koyulması gereken durumlarda kullanılabilir.

Çentikli Köşebent

Çentikli köşebent mobilya, metal, plastik sektörlerinde özellikle silindirik ürünlerin korunması amacıyla kullanılmaktadır. Kenarlarda koruma ve uygulamada pratiklik sağlaması ile önem kazanmaktadır.

Yapışkanlı Köşebent

Yapışkanlı köşebent kendinden yapışkanlıdır. Farklı yüksekliklerde yapıştırma sağlaması ile koruma sağlamaktadır. Diğer tüm köşebent çeşitleri gibi özel boyutlarda üretilebilmektedir. Ayrıca yine diğer köşebentler gibi geri dönüştürülebilir bir üründür.

Larton’un ürün çeşitleri ve teknik özelikleri hakkında bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz numune alabilir ve ihtiyacınıza en uygun ürüne ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz.