Ara
Close this search box.

Haberler

5 Nisan 2021

Koruyucu Ambalaj Paketleme Çözümü: Köşelerde ve Kenarlarda Koruma

Yapışkanlı Köşebent/ Kenar Koruyucu Ne Zaman Kullanılır?

Bu uygulama rehberinde, hem köşelerde hem de kenarlarda sağlam koruma sağlayan koruyucu ambalaj paketleme çözümüne değineceğiz: Yapışkanlı köşebent/kenar koruyucu.

 

Yapışkanlı köşebent/kenar koruyucu, isminden de anlaşılacağı gibi kendinden yapışkanlı olması sebebiyle büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu köşebent türü, köşebent üzerine hotmelt tutkal yapıştırılması ile elde edilmektedir. Hotmelt yapıştırıcı, ısıya karşı yüksek direnci olan ve yüksek performans sunan bir yapıştırıcıdır. Ayrıca su içermeyen yapısı ile yüzey üzerinde düzgün bir uygulama imkanı sunmaktadır.

Yapışkanlı Köşebent/ Kenar Koruyucu Kullanım Alanları?

Farklı boylarda ürünleriniz olabilir ve bu durum taşıma ve depolama esnasında sizin için sorun teşkil edebilir. Endişelemenize gerek yok, tam da bu amaca özel tasarlanmış bir koruyucu ambalaj paketle çözümümüz bulunmakta. Böyle bir durumda, farklı yüksekliklerde yapıştırılarak ürünü korumayı sağlayacak yapışkanlı köşebent / kenar koruyucu satın alabilirsiniz.

Bu koruyucu ambalaj paketleme çözümü sadece kenarlarda değil, aynı zamanda köşe  korumada da kullanılmaktadır. Bir başka deyişle, yapışkanlı köşebent / kenar koruyucu hem köşelerde hem kenarlarda sağlam koruma sağlar.

Yapışkanlı kenar koruyucu uygulama örneği:

Yapışkanlı köşebentler/kenar koruyucular, dikey koruma, doğru istifleme ve bağlamada koruma amacıyla kullanılabilmektedir.

  • Dikey koruma

Dikey koruma gerektiren durumlarda güçlü yapısı ile ürünleri tutmaya yaramaktadır. Yapışkanlı köşebent/kenar koruyucu, paletleri dengede tutarak taşıma esnasında koruma sağlar. Palet  dayanıklılığını arttırır; ürünlerin ezilerek ve dağılarak zarar görmesini engelleyerek ürünü korur. Kısacası, dikey koruma direncini artırır.

  • Doğru istifleme

İstiflemenin doğru ve güvenli yapılması, taşıma esnasında sorun yaşamamak için yapışkanlı köşebent/kenar koruyucu uygulaması faydalı olmaktadır. Ürünün ambalajlamada en  optimum alanda istiflenmesini sağlar.

  • Bağlamada koruma

Bağlama gerektiren koşullarda paketleri korumak için de bu köşebentten faydalanılabilir. Bu kendinden yapışkanlı köşebent/kenar koruyucu türü, köşe sabitleyici olması ile ihtiyaca  yönelik olarak farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Uygulaması kolaydır, pratiktir.

LARTON’un Yapışkanlı Köşebent/ Kenar Koruyucu Ürününün Teknik Özellikleri

Aşağıdaki tablo Larton’un yapışkanlı köşebent/kenar koruyucunun teknik özelliklerini göstermektedir. Tablodan görebileceğiniz gibi oldukça geniş boyut seçenekleri sunulmaktadır.

Hotmelt tutkal ile elde edilen yapışkanlı köşebentler, köşebent makinelerinde değişik kalınlık ve uzunluklarda üretilebilmektedir. Yaygın olarak ise kanat genişliği 40 mm *40 mm ile 50 mm * 50 mm, ürün kalınlığı 4 mm ile 5 mm aralığında değişen ve uzunluğu 100 cm ile 200 cm olarak üretilebilmektedir.

Yapışkanlı Köşebent Talebiniz İçin:

İletişim bölümündeki formu doldurarak yapışkanlı köşebent ürün talebinizi hemen oluşturabilirsiniz. Ayrıca, teknik satış ekibimizle iletişime geçerek de bizden ücretsiz numune alma ve ürün dokümantasyonu talep edebilirsiniz.

Yapışkanlı kenar koruyucu uygulama örneği:

Yapışkanlı köşebent uygulama örneği:

Diğer Haberler