Ara
Close this search box.

Haberler

1 Mart 2021

Koruyucu Ambalaj Paketleme Çözümleri- Karton Köşebent ve Kenar Koruyucuların Sektörel Uygulamaları – Satınalma Rehberi

Karton Köşebent ve Kenar Koruyucuların Sektörel Uygulamaları

Bu satınalma rehberi serisinde, koruyucu ambalaj paketleme çözümleri, karton köşebent ve kenar koruyucuların sektörel farklı uygulamaları hakkında bilgi vereceğiz. Paketlemede birinci ve en önemli amaç, ambalajlanan ürünün, tüketiciye ulaşana dek, dış etkenlerden korunmasıdır. Paketlemek ürünleri çarpma, ısınma ve hasar görme gibi fiziksel etkilerden korur. Bir satın alma sorumlusu olarak, ürünlerinizin güvenli bir şekilde varış yerine ulaşmasını sağlamanız gerektiğinde, Larton’un uygun fiyatlı ve çok çeşitli koruyucu ambalaj  paketleme çözümlerinden seçim yapabilirsiniz: Kraft KöşebentNeme Dayanıklı KöşebentKilitli KöşebentÇentikli KöşebentYapışkanlı Köşebent.

Sektörel Koruyucu Ambalaj Paketleme Çözümleri

Koruyucu ambalaj paketleme, otomotiv, ev aletleri, elektronik, mobilya, ilaç, gıda gibi çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Koruyucu ambalaj paketleme, ürünün nakliye veya depolama gibi farklı işlemler esnasında olası hasarlardan korumak için farklı ambalaj malzemelerinin kullanılması anlamına gelir. Bunun yanı sıra, ambalajların üzerinde yer alan resimli işaretler ve uyarı etiketleri ile tüketiciler tercihleri ve kullanımı konusunda bilgilendirilmektedir. Bu konuyla ilgili daha fazla ayrıntı için bu makaleye göz atabilirsiniz. Karton köşebentler, dikey koruma, köşelerde koruma ve doğru istifleme fonksiyonları ile nerelerde kullanıldığını burada görebilirsiniz.

Bu satın alma rehberi yazımızda, ürünlerinizi güvende tutarak koruyan ve paketleme sürenizi  kısaltarak optimize eden karton köşebent ve kenar koruyucuların farklı sektörel kullanım alanlarına ışık tutacağız.

Örneğin, kilitli köşebent başta beyaz eşya ve elektronik sektörü olmak üzere, nakliye ve stok sırasında buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi birçok ürünün veya paletin üst üste konulmasını gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. Bu köşebent türü yap-boz (puzzle) şeklinde birbirinin içine geçen kilit sistemi ile kolay ve alternatifli uygulanabilme olacağı sağlamaktadır.

Öte yandan, eğer gıda veya tarım sektöründe çalışıyorsanız, muhtemelen neme dayanımı yüksek paletlemeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu durumda neme dayanıklı köşebent kullanmayı yeğleyebilirsiniz.

Doğru koruyucu ambalaj paketleme çözümü ürününüzün geometrik şekline de bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, oval masalar, silindirsel mermerler gibi silindir şeklindeki ürünleriniz varsa, kesinlikle çentikli köşebent tercih edebilirsiniz. Çentikli köşebent, özellikle mobilya, metal, plastik gibi sektörlerde kullanılmaktadır.   

Farklı boylarda ürünleriniz olabilir. Bu durumda, farklı yüksekliklerde yapıştırılarak ürünü korumayı sağlayacak yapışkanlı köşebent satın alabilirsiniz. Yapışkanlı köşebentler, dikey koruma, doğru istifleme ve bağlamada koruma amacıyla kullanılabilmektedir.
 
Bu arada, bu makale doğru köşebent ve kenar koruyucu seçimine ilişkin ipuçları sunmaktadır.

Larton Ambalaj’ın Koruyucu Ambalaj Paketleme Çözümleri

Hammaddeden Başlayarak Entegre İmalat Yaklaşımı

Larton Ambalaj olarak sizlere ekonomik, pratik ve kolay kullanım, çevre dostu koruyucu ambalaj paketleme çözümleri sunuyoruz. Dikey koruma, köşelerde koruma ve doğru istifleme için %100 geri dönüştürülmüş kraft, çentikli, neme dayanıklı, sıcak eriyik köşebent ve kenar koruyucularımızı kullanabilirsiniz. Fonksiyonel kenar koruyucularımız ile ürünlerinizi dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. Köşebent ve kenar koruyucularımız ihtiyaçlarınıza yönelik size özel boyut ve istediğiniz renklerde üretilmektedir. Larton Ambalaj, özelleştirilmiş köşebent ve kenar koruyucu ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Aslında köşebent ve kenar koruyucular Larton Ambalaj’ın odaklandığı ürünlerden biridir.

Doğru köşebent ve kenar koruyucuyu seçmek gerçekten çok önemlidir. Ürün kataloğumuz Larton’un ürün çeşitlerini ve teknik özellikleri hakkında bilgi vererek size yol gösterici olabilir. Deneyimli satış ekibimiz, ihtiyaçlarınıza uygun ürünü seçmeniz için size rehberlik edebilir, dilerseniz. Doğru köşebent ve karton koruyucuyu seçmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ayrıca, teknik satış ekibimizle iletişime geçerek bizden ücretsiz numune alma ve ürün dokümantasyonu talep edebilirsiniz.

Diğer Haberler