Ara
Close this search box.

Haberler

28 Mart 2021

Kilitli Köşebent : Köşelerde Sağlam Koruma – Uygulama Kılavuzu

Kilitli Köşebent

Bu uygulama kılavuzu makalesinde, köşelerde sağlam koruma sağlayan kilitli köşebent ne zaman ve nerede kullanılacağını örneklerle sunacağız.

Dünyada en yaygın kullanılan ürün koruma çözümü köşebent ve kenar koruyuculardır. Köşebent –  aynı zamanda köşe koruyucu olarak bilinmektedir – (paletli) ürünlerin köşelerine dayanıklılık kazandırarak ürünlerini nakliye ve depolama esnasında hasar görmekten korumaktadır.

Karton köşebent nedir >> link

Unutmayınız, paketlemede birinci ve en önemli amaç, ambalajlanan ürünün, tüketiciye ulaşana dek, dış etkenlerden korunmasıdır.

Larton Ambalaj’dan Ekonomik Karton Köşebent ve Kenar Koruyucu Çözümleri

Larton Ambalaj olarak sizlere ekonomik, pratik ve kolay kullanım, çevre dostu koruyucu ambalaj paketleme çözümleri sunuyoruz. Karton köşebent ve kenar koruyucularımız ürünlerinizi  güvende tutarak ambalajlama, nakliye ve depolama sürecinde olası hasarlardan koruma ve paketleme sürenizi kısaltarak optimize etmek amacıyla özenle üretilmektedir. Ürünlerimiz doğa dostudur, çünkü atık kağıtları geri dönüştürerek %100 geri dönüştürülmüş ham maddelerle üretim yapmaktayız, “yeniden yaşama” misyonumuzu tüm süreçlerimizde içselleştirdik.

Karton köşebent ve kenar koruyucular fayda maliyet açısından en iyi koruyucu ambalaj çözümüdür. Bu arada, ihtiyacınız olan boyutlarda ve istediğiniz renklerde size özel karton köşebent ve kenar koruyucu çözümü sunulabilmektedir. Larton Ambalaj kraft, neme dayanıklı, kilitli, çentikli ve yapışkanlı olmak üzere zengin bir karton köşebent ve kenar koruyucu portfolyo sunmaktadır. Çevre dostu köşebent ve kenar koruyucularımız yaş sebze ve meyvelerin taşınması için tarım sektöründe, mobilya, beyaz eşya ve otomotiv gibi çeşitli sektörlerde ihtiyaca cevap vermektedir.

Karton köşebent ve kenar koruyucuların sektörel uygulamalarına ilişkin bir rehber  >>> link.

Bu makale köşelerde sağlam korumanın anahtarı olan kilitli köşebent ürününe odaklanacaktır.

Kilitli Köşebente Ne Zaman İhtiyaç Duyulur ve Nereden Satın Alınır?

Kilitli köşebentler, başta beyaz eşya ve elektronik sektörü olmak üzere, nakliye ve stok sırasında buzdolabı, fırın, bulaşık makinesi gibi birçok ürünün veya paletin üst üste konulmasını gerektiren alanlarda harika bir koruyucu ambalaj çözümü olarak değerlendirilmektedir. Bu köşebent türü yap-boz (puzzle) şeklinde birbirinin içine geçen kilit sistemi ile kolay ve alternatifli uygulanabilme olanağı sağlamaktadır. Larton’un kilitli köşebent ürünü palet dayanıklılığını artırarak paletlerinizi stabilize edecek; yükleme, nakliye ve stok sırasında ürünlerin ezilerek ve dağılarak zarar görmesini engelleyecektir.

Aynı zamanda, kilitli köşebentler mobilya sektöründe örneğin bir masanın, dolabın ya da köşe koltuğunun hasar görmesini engellemek üzere de kullanılabilir. Kilitli köşebent kullanmak ürününüzün çarpma ve hasar görme gibi fiziksel dışsal etkilerden koruyacak ve böylece mobilyanızın kullanım ömrü uzayacaktır.

Larton’un Kilitli Köşebent Ürünün Özellikleri ve Avantajları

 • Ürün hasarını azaltır.
 • Dikey köşeleri, yatay köşeleri ve üst köşeleri korur.
 • Köşe hasarlarını önler.
 • Daha güvenli yüklere sahip olursunuz.
 • Daha yüksek kayış gerginliği sağlar.
 • Palet stabilitesini artırır, yüke sağlamlık katar.
 • Doğru istifleme: 2 ya da 3 paleti üst üste koyma imkanı vererek yerden tasarruf sağlar.
 • Ahşap ambalaj için mükemmel bir alternatiftir.
 • Her boyuttaki ürüne uyacak şekilde boyutlandırılabilir (mobilya, palet, kutu, masa vb.)
 • %100 geri dönüştürülenilir, yeniden kullanılabilir, biyolojik olarak parçalanabilir
 • Firesiz üretim
 • Kullanımı kolay ve pratiktir
 • Hafif malzeme
 • Yüksek dayanım
 • Ekonomik

Larton Ambalaj, aşağıdaki görseldeki özelliklerde sizin için özelleştirilmiş kilitli köşebent sunabilmektedir:

Bu formu doldurarak kilitli köşebent ürün talebinizi hemen oluşturabilirsiniz. Ayrıca, teknik satış ekibimizle iletişime geçerek bizden ücretsiz numune alma ve ürün dokümantasyonu talep edebilirsiniz.

Diğer Haberler