Ara
Close this search box.

Haberler

Kağıt Ambalaj Sektöründeki Sertifikalarımız

 

Larton, üretimden dağıtıma her adımda profesyonel hizmet vermeyi hedef edinmiş, üstün kalite ve hizmet anlayışını sertifikaları ile tescillemiş sektörün önde gelen ambalaj üreticilerindendir. Yüksek teknoloji üretim makineleri ile en kaliteli ambalajların üretimini yapmak için çalışmaktadır. Larton, tüm bu iş hedeflerine ulaşmaya çalışırken çevre, iş güvenliği gibi konuları arka plana atmaz. Bu sebeple Larton, her türlü denetimden geçerek birçok sertifika almaya hak kazanmıştır. Bunlardan bazıları ISO 14001, ISO 9001, ISO 45001 ve FSC C143757 sertifikalarıdır.

ISO 9001

Uluslararası geçerliliğe sahip yönetim sistemi anlayışı ile ortaya konulan ürün ve hizmet kalitesinin sürekli olarak sağlanabileceği konusunda bir güvence belirleyen ISO 9001, Larton’un sahip olduğu bir diğer sertifikadır. Larton, üretimde kaliteden şaşmadan, müşterilerine en kaliteli ürünleri ulaştırmak için çabalar. Bu yüzden uluslararası geçerliliğe sahip bir yönetim sistem anlayışı belirlemiş ve bunu belgelemiştir.

ISO 45001

ISO 45001, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını en aza indirmek için uygulanan bir standarttır. Çalışanların iş sağlığı ve güvenliğini artırmak için maksimum hassasiyete sahip olan Larton, diğer sertifikalarda olduğu gibi ISO 45001 Sertifikası için de hak kazanmıştır. Larton’da iş sağlığı ve güvenliği sürdürülebilir bir şekilde çalışan devamlılığa sahiptir.

Kağıt üretimi denildiği zaman aklınıza ilk olarak kesilen ağaçlar mı geliyor? Markamız dünyamızın oksijen kaynağı olan ağaçların değerini bilerek ve gelecek nesilleri düşünerek üretimde geri dönüşüme büyük önem vermektedir. Üretim sürecimizde doğa dostu ve yeniden kazanılmış malzemeleri tercih ediyor, kaynaklarımızı dikkatli ve bilinçli olarak tüketiyoruz. 

ISO 14001

Çevre yönetimi ile ilgili olan ISO 14001 Sertifikası, işletmelerin çevreye verdikleri zararı en aza indirmek için uygulanan bir sertifikadır. Larton’un “yeniden yaşama” olarak belirlediği geri dönüşüm ile sürdürülebilir üretim yapma anlayışı, ISO 14001 Sertifikası ile belgelenmiş olmuştur. Larton, üretimde %100 geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak çevreye karşı sorumluluğunun bilincindedir. Bu sorumlu hissetme anlayışı ile Larton ISO 14001 Sertifikası almaya hak kazanmıştır. 

FSC C143757

FSC™ Sertifikası, firmalar tarafından orman ürünlerinin sürdürülebilir ve kurallara uygun şekilde kullanıldığını göstermektedir. Orman ürünlerinin üretimi, geri dönüşümü ve tüketiciye dağıtımı süreçleri hakkında açıklayıcı bilgiler verir. Satın alınan ürünler üzerindeki FSC™ logosu ve kayıt numaraları ile doğayı koruma standartlarının uygulandığı anlaşılır. Larton, bu belgeyi almaya hak kazanarak üretimde kullandığı kontrol sistemleri, paketleme ve dağıtım süreçlerinin denetiminden geçmiştir. FSC™ Sertifikası için daha detaylı bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Çevreye duyarlı bir şirket olarak, LARTON’un sürdürülebilir kağıt/karton bazlı ambalaj çözümlerini tercih ederek sürdürülebilirlik yaklaşımınızın bir parçası yapabilirsiniz.

Larton hakkında daha fazla bilgi için 2021 Kurumsal tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz.