Ara
Close this search box.

Haberler

30 Nisan 2021

Ekolojik Sisteme Katkılarımız

Larton Ambalaj, insanlara fayda sağlayacak ürünler üretirken doğanın ekolojik sistemini dikkate alarak maksimum seviyede hassasiyet göstermektedir. Firmamız çevreci yaklaşımı doğrultusunda kağıtları geri dönüşüm ile tekrar kullanarak kalite standartlarına uygun çalışmalar yapıyor. Günlük yaşamda farklı alanlarda ihtiyaç duyduğumuz kağıtların geri dönüşümü ve işlenmesi oldukça kolaydır. Markamız dünyamızın oksijen kaynağı olan ağaçların değerini bilerek ve gelecek nesilleri düşünerek üretimde geri dönüşüme büyük önem vermektedir. Doğa dostu ve yeniden kazanılmış malzemeleri tercih ediyoruz. Kaynaklarımızı dikkatli ve bilinçli şekilde tüketerek enerjiden tasarruf sağlıyoruz.

Grup şirketimiz olan Sun-Ka tesislerinde tekrar kullanılmak üzere toplanan ve işlenen kağıtlar temel üretim maddesi olarak fabrikamızda değerlendirilir. Tesislerimizde biriktirilen kağıtlar küçük parçalar şeklinde kesilerek içinde bulunan yazı, desen ve renk faktörleri tespit edilir. Kağıtlar ayrıştırma işlemi için farklı süreçlerden geçerek hamur kıvamına getirilmektedir. Kalite standartlarına uygun ürünün ortaya çıkması için çeşitli teknolojik aletler kullanılarak yabancı maddeler seçilir. Kimyasal ve fiziksel olmak üzere birçok işlem yapılan atıklar yeniden üretim için hazır duruma getirilir. Kazanılmış malzeme ile üretim yapmanın temel koşulu kaynakları doğru şekilde toplamaktır. Atıkları geri dönüşüm için biriktirip gerekli kurumlara teslim etmek konusunda herkesin sorumluluk bilincine sahip olması gerekiyor. Kağıdın tekrar işlenmesi için belediyelerin sınıflandırma sistemine göre çöplerimizi değerlendirmeliyiz.

Sun-Ka ile entegre çalışmalarımız sonucunda müşterilerimiz için kaliteli kağıt üretiyoruz Geri dönüşüm ile yeniden üretime gönderilen kağıtları kullanarak kaynaklarımızı ve doğayı koruyup çevremize katkıda bulunuyoruz. Sıfır Atık ve Yeniden Yaşama değerlerimiz doğrultusunda çeşitli kaynaklardan toplama, sınıflandırma, değerlendirme işlemleri uyguladığımız kağıtlar ile ekonomiye katkıda bulunuyoruz.

Sizlere günlük yaşamınızı kolaylaştıracak çözümler sunarken doğadaki atık oranını minimum seviyeye indiriyoruz. Toplanan her bir ton atık kağıtla, çevremizi 26,000 litre çöpten arındırdığımız için, 260 litre su tasarrufu sağlanmasına katkı sağladımız için, 790 kilogram kağıdı yeniden kazandırdığımız için ve asıl önemlisi 17 yetişkin ağacı kurtardığımz için büyük mutluluk yaşıyoruz.

Diğer Haberler