Ara
Close this search box.

Haberler

Güvenli Taşıma için Doğru Paketleme Seçimi 

Taşıma esnasında ürünlerinizin zarar görmemesi için en gerekli şey doğru paketi seçmektir. Ambalajlı ürünlerin paketlenmesinde ürününüzün geometrik şekli ile uygun bir paket seçmek, zarar görme riskini en aza indirir. Paket ile ürününüzün şekli birbiriyle uyumlu olursa, o zaman ürünü korumayı ve uygun şekilde muhafaza etmeyi sağlayabilirsiniz.

Taşımadan kaynaklı sorunları en aza indirmek için ürününüze uygun paketi seçmeniz gerekir. Bunun için bu makalede hangi paketin hangi ürünlerde kullanılmasının uygun olacağına yönelik bilgilendirme yapacağız.

Dairesel Ürünler İçin

Dairesel ürünlerin taşınması ve depolanması için ürününüze uygun ambalaj seçmelisiniz. Genelde dairesel ürünler kare veya dikdörtgen kutulara da sığdığı için bu durum göz ardı edilmektedir. Ancak ürünün paket içinde sallanmaması ve zarar görmemesi için en iyi yol yuvarlak kenarlı karton koruyucuları seçmektir. Oval masalar, yuvarlak mermerler gibi dairesel şekildeki ürünler için bizim önerimiz çentikli köşebent olmaktadır. Çentikli köşebent, köşebent makinelerinde üretilmiş olan kanat genişliği 40 mm * 40 mm ile 80 mm * 150 mm, ürün kalınlığı 2 mm ile 4 mm aralığında değişen ve uzunluğu minimum 50 cm maksimum 600 cm olan ürünlerden yapılmaktadır. Kullanım alanı özellikle mobilya, metal, plastik gibi sektörlerdir, silindirik ürünlerin korunması amaçlı kullanılmaktadır. 

Beyaz Eşya ve Elektronik Ürünler İçin

Kilitli köşebent, başta beyaz eşya ve elektronik sektörü olmak üzere, nakliye ve stok sırasında birden çok ürünün veya paletin üst üste konulmasını gerektiren tüm sektörler tarafından kullanılabilir. Bu tür ürünler, yap-boz (puzzle) şeklinde birbirinin içine geçen kilit sistemi ile kolay ve alternatifli uygulanabilme olanağı sağlar.

Bağlamada Koruma Gerektiren Ürünler İçin 

Yapışkanlı köşebentin kullanım alanı farklı yüksekliklerde yapıştırılarak ürünü koruma amaçlıdır. Bu ürün köşebent makinelerinde üretilmiş olan kanat genişliği 40 mm *40 mm ile 50 mm * 50 mm, ürün kalınlığı 4 mm ile 5 mm aralığında değişen ve uzunluğu 100 cm ile 200 cm olarak üretilebilmektedir. Kendinden yapışkanlı olan bu köşebent ile bağlamada koruma gerektiren ürünler güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir, numune talep edebilirsiniz. En doğru çözümler için bizimle iletişime geçin.