Ara
Close this search box.

Haberler

Ambalaj Sektöründe Geri Dönüşüm

Dünya çapında iklim sorunları, kirlilik sorunları gibi istenmeyen bazı çevre sorunları yaşanmaktadır. Hem bireysel olarak insanların dikkatsizliği hem de işletmelerin sürdürülebilirlik politikalarında yaşanan problemler bu sorunları tetiklemektedir. Duruma bakıldığında her bir kişi ve her bir kurumun sorumluluklarını yerine getirmesi gerekliliği görülmektedir. Geri dönüşüm ve yeniden yaşama felsefesi, doğanın ekolojik sisteminin işlemesine faydalı faaliyetlerdendir. Özellikle ambalaj sektöründen bakıldığında en fazla çöp olarak görülen ürün kağıttır. Oysa kağıt geri dönüştürülebilir bir üründür. Larton, ambalaj sektöründe geri dönüşüm konusuna değer veren ve bu anlayışa uygun faaliyetlerde bulunan bir şirkettir. Bunun için geri dönüştürülebilir ürünler üretmekte ve yeniden kazanılmış malzemeleri üretim sürecine dahil etmektedir.

Larton Ambalaj Geri Dönüşümü Benimsiyor!

Atık kağıtların geri dönüşümünün gerekliliğinden “Yeniden Yaşama” misyonunu anlatırken bahseden Larton, bu konuda çalışmalar da yapmıştır. Üretim sürecinde geri dönüşüm ile üretim yapmak haricinde okullarla iş birliği yaparak kağıt toplama kampanyaları düzenlemiştir.

Ambalaj sektöründe geri dönüşüm önemli bir konudur. Bazı işletmeler çevreye karşı sorumluluklarının farkında olmadan üretim yaparken Larton geri dönüşümü tüm iş süreçlerine dahil etmiştir. Larton, doğa ile uyumlu malzemeler kullanarak ürünlerini geri dönüştürülebilir şekilde üretir. Ayrıca kağıdı bir çöp olarak görmez. Kağıt ve sanat ile ilgili bilgilendirici paylaşımlar yaparak kağıtların çöpe gitmemesini, en azından sanatsal bir amaca hizmet etmesini sağlar. Bunun için yaratıcı fikirleri Larton Instagram hesabından takip edebilir ve yorumlarını iletebilirsiniz.

Ambalaj sektörünün lider markalarından olan Larton tarafından üretilen mukavva, köşebent, metalize mukavva ve dilimlenmiş gri kartondan oluşan ürünleri rahatlıkla satın alabilirsiniz. Bu ürünler geri dönüştürülebilir olarak üretilirler. Ayrıca müşteri istek ve ihtiyacına göre farklı ebatlarda veya şekillerde üretilebilen bu ürünler size kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.

Larton ve Sunka tesislerinde uygulanan geri dönüşüm faaliyetleri Larton’un yeni fabrikasında da aynen uygulanacak ve çevreye karşı sorumluluk her zaman yerine getirilecektir.