Ara
Close this search box.

Haberler

22 Ekim 2021

Ambalaj Kağıdı

İşlerin genellikle “ambalajına” göre değerlendirildiği bir dünyada ambalaj, çekici olmasının yanı sıra işlevsel, dayanıklı olmalı ve alıcıya ulaşana kadar ürünün kalitesini korumaya yardımcı olmalıdır. Bir işletmenin hedeflemesi gereken budur. Paketleme kelimesi, özet olarak çeşitli anlamları kapsar. Temel olarak, ürünlerinizi dağıtmak, saklamak ve satmak için izlemeniz gereken yol budur. Benzer şekilde, paketleme aynı zamanda malların bir yerden başka bir yere taşınmasıyla ilgili lojistiği ifade eder. Bu türde ambalaj kağıdı, ürünleri korur, nakleder, onlar hakkında bilgi verir ve reklama yardımcı olur. Dolayısıyla ambalaj ve çeşitleri hakkında temel bilgiye sahip olmak tüm işletmeler için bir zorunluluktur.

Sarılması amaçlanan ürün türü için özel olarak üretilmiş pek çok çeşit ambalaj kağıdı vardır. 

Ambalaj kağıdı ambalaj kağıdı üreticilerinden ve perakende satış yapan distribütörlerden alınabilir. İnternet aracılığıyla üretim firmalarına ve ve ambalaj malzemesi satan e-ticaret sitelerine kolaylıkla ulaşmak mümkündür. (Örneğin; ambalajcim.comkolicim.com)

İşlenmemiş 3. Hamur Kağıdı

Ambalaj kağıdı, 3. hamurdan yani odun hamurundan, özel fabrikalarda üretilen kağıtla başlar. Kağıt hamuru genellikle yumuşak ağaç olarak sınıflandırılan ağaçlardan yapılır. Hediye paketi için kağıt hamuru ağartılır, ancak kraft ambalaj (market poşetleri olarak bilinen) adı verilen malzeme gibi diğer ambalaj kağıtları ağartılmamış hamurdan yapılır. Mürekkepler, doğal ve sentetik boyalardan yapılmıştır. Geri dönüştürülebilir kağıtlar kullanarak çevrenin korunmasına yapılan vurgu, kolayca geri dönüştürülebilen ağartıcı ve pigmentleri seçen hem kağıt yapımı hem de mürekkep yapma endüstrileri tarafından üretilir.
Hediye paketi üreticilerinin gücü, gerçek kağıt ve mürekkep üretimi üzerinde tasarımda olabilir. Hediye paketi şirketleri, iki ağırlıkta ambalaj kağıdı (endüstride “giftcote” olarak adlandırılır), daha ağır kraft ve kağıt mendillerin yüksek kalitede üretiminde uzmanlaşmış satıcılardan kağıt ve mürekkep satın alır. Folyolar gibi belirli ambalaj kağıtlarının bitmiş yüzeyleri, baskı işlemi sırasında kağıda basılır.

Kağıt Paketlemeye Geçiş

Dijitalleşme, baskı endüstrilerini geniş bir farkla etkiledi. Dijital medya aracılığıyla elde edilen bilgiler hızlı yanıt veriyor. Bu kesinlikle kağıt endüstrilerinin kullanımını ve üretimini etkiler.

Dijital dünyaya ayak uydurmak için ambalaj kağıdı ürünleri, doğrudan veya dolaylı olarak dijitalleştirilmiş pazarlara bağlı alternatiflere doğru kaymaktadır. Bu ürünler, endüstriler arasındaki dengeyi sağlamak için karşılıklı olarak faydalı bir rol oynar.

Kağıt üreticileri, ambalaj kağıdı gibi ürünleri tedarik ederek dijital şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı davranıyorlar. Ambalaj endüstrisi pazarda hala büyüktür ve nakliye, lojistik, gıda ve daha pek çok endüstriyi de kapsaması gerekmektedir.

Dijital Pazarlarda Ambalaj Kağıdı

Dijital pazarlar artık daha az zaman alan ve daha iyi hizmetlere odaklandığından, e-ticaret gibi endüstriler, standartları karşılamak için farklı ambalaj kağıtlarına ihtiyaç duyuyor. Bu gereksinimleri karşılamak için e-ticaret, kağıt üreticileri yararına destek verir.

Farklı ürünler, farklı türlerde ambalaj kağıtları gerektirir. Çoğu çevrimiçi mağaza, satılan ve teslim edilen hemen hemen her türden ürünle geniş olduğundan, güvenli teslimatı sağlamak için yüksek kalitede ambalaj gerektirirler.

Kağıt kalitesi tercihi, satılan ürüne göre ambalaj kalitesine bağlıdır. Lüks bir ürün paketleniyor ve teslim ediliyorsa, standartları karşılamak için daha yüksek kalitede bir ambalaj kağıdı kullanılır. Küçük veya lüks olmayan ürünler için daha düşük sınıf kullanılacaktır. Ambalaj kağıdı fiyatları da, ambalaj kağıdının türüne göre farklılık göstermektedir.

Kağıt Ambalaj Nedir?

Kağıt ambalaj, günümüzde piyasada oldukça popüler olan kağıt malzemeden yapılan bir ambalaj ürünüdür. Bu tür paketleme, malların paketlenmesi, depolanması ve taşınması için kullanılır, nakliye etkisinden dolayı ürünün içeride depolanmasına ve korunmasına yardımcı olur. Şu anda, bu tür ambalajlar yeni ve güzel modeller tasarlamak ve markalaşma işlevleri eklemek için yatırım yapmakla ilgileniyor.

Kağıt Ambalaj Üretim Süreci

Hediye paketi için üretim adımları, bir tasarımın geliştirilmesi ve onaylanması tamamlandıktan sonra nispeten basittir.

Tasarım hattındaki kağıt, mürekkep, özel yüzeyler ve diğer öğeler kağıt ve mürekkep satıcılarından satın alınır. Bu malzemeler, üreticinin baskı tesisinde envantere alınır. Tasarım ekibinden dijitalleştirilmiş resim içeren bir bilgisayar dosyası, görüntüyü bir baskı silindirine işleyen bir makine tarafından okunur.
Tasarım, iyi satılacak göz alıcı hediye paketlerinin ambalaj kağıdının anahtarıdır. Büyük bir hediye paketi üreticisinin tasarım departmanı, çizgi tasarımcıları, grafik tasarımcıları ve sanatçılardan oluşan tasarımcı ekiplerinden oluşur. Hat tasarımcıları, belirli hediye paketi türleri ve ilgili tüm özel ürünler için ilk fikirleri oluşturur. Hat tasarımcıları konseptlerine bağlı olarak kağıt mendiller, fiyonklar, kurdeleler, hediye kutuları, ambalaj kağıtları, çıkartmalar veya mühürler tasarlar.

Grafik tasarımcılar da tasarım planlamasına katılırlar, ancak birincil görevleri, yazıcı veya kağıt fabrikası için hediye paketinin yüzeyi üzerinde tekrarlayacak bir şablon yapmak için kullanılacak sanat eserleri yaratmaktır. Renkli ambalaj kağıdı, çizgi film karakteri gibi tanıdık bir görüntüyü kullanıyorsa, tasarımcı, telif hakkı yasalarına uygun olarak bu görüntüyü kullanarak bir dizi tasarım geliştirmek için görüntüyü sağlayan sanatçı veya firma ile birlikte çalışır. Tamamlanan tasarımlar incelenir ve onaylanır, ardından kağıt fabrikasına, yazıcıya ve üretimden sorumlu diğer kişilere dağıtılabilen bilgisayar kayıtlarına taranır, böylece benzer, hatasız tasarımlar yeniden üretilebilir.

Bu arada hat tasarımcıları, hattın diğer kısımları için tasarımların tamamlanmasını doğrudan gerçekleştirir. Hediye etiketleri, büyük ölçüde hediye paketi tasarımlarına dayanır, böylece koordine olurlar. Bununla birlikte, etiketlerin tasarımı karmaşık öğelerdir, çünkü küçük alan tasarım olanaklarını kısıtlar ve birçok özel yüzey veya kalıp kesim şekli üretmek pahalıdır. Hediye çantalar, benzersiz gereksinimleri olan hediye paketi pazarının da büyük bir parçasıdır. Yine, tasarımlar hediye ambalaj kağıdı planlarına veya kart dizilerine dayalı olabilir. Ancak ayrı ayrı hediye paketleri de tasarlanır. 

Baskı silindiri dikkatlice incelenir ve bir baskı makinesine takılır. Presler rotogravür veya fleksografi işlemlerini kullanır. Rotogravür aşındırılmış silindirler gerektirirken, fleksografi dönen bir silindire takılan kauçuk plakalar kullanır. Gravür baskı, ambalaj kağıdını süslemek için kullanılır.

İşlemler, her işlem için benzersiz mürekkepler gerektirir. Hediye paketi üreticileri, aynı anda altı farklı renge kadar uygulayabilen ve folyo, sedefli ve floklu yüzeyler gibi özel yüzeyler ekleyebilen son teknoloji baskı ekipmanına sahiptir. Kağıt presten çıkarken büyük rulolar halinde rulo haline getirilerek fabrikanın başka bir bölümüne aktarılır. Makineler, kağıdı satış için çok daha küçük rulolar halinde kesip sarar veya düz paketler halinde katlayıp satmak için formatlar.

Hediye paketi ruloları, üreticinin bilgilerini ve fiyatını taşıyan önceden basılmış şeffaf ambalajla hemen küçültülür. Düz paketler de sarılır ve kapatılır. Her iki tür hediye paketi de kart mağazalarına, büyük mağazalara ve diğer perakende satış noktalarına gönderilmek üzere toplu olarak kartonlar içinde paketlenir.

  •  Ambalaj kağıdı için hammaddeler rulo kağıttır. Kağıt, yaprak kağıt (yarı mamul kağıt) yapmak için oluklu makineye konulacaktır.
  • Yarı mamul kağıt daha sonra bu aşamada, genellikle flekso baskı yöntemi kullanılarak, yarı mamul bir kağıt 2 oluşturmak için gerekli bilgiler yazıcıya konulacaktır.
  • Baskıdan sonra kağıt, bitmiş kartonu oluşturmak için damgalama ve slot makinelerine konulacaktır.
  • Bitmiş karton levhalar zımbalanacak ve karton kapama makineleri bitmiş karton ambalajlar oluşturacaktır.
  • Son olarak, müşterilere teslim edilmeden önce kalite açısından kontrol edilecektir.
     

Kalite Kontrol

Hediye paketi üretimi çok tasarım yoğun olduğundan, ürün kalitesinin çoğu üretim tesisine ulaşmadan önce hesaba katılır. Ürün kendi alanlarında işlenirken tüm çalışanlar ürün kalitesinden sorumludur. Ek olarak, kalite kontrol uzmanları tasarım sırasında gözden geçirme ve onay sürecinin bir parçasıdır ve üretim boyunca fabrikanın katındadır.

Kağıt Ambalajda Geri Dönüşüm / Yan Ürünler / Atık

Hediye paketi üreticileri, doğum günleri, düğünler, Noel ve diğer birçok tatil ve özel günler için ürün grupları üretir. Her seri, müşterilerin belirli bir durum için ihtiyaç duyabileceği tüm uygun aksesuarları içerir ve hatlar çok çeşitli zevklere hitap edecek şekilde tasarlanmalıdır. Kağıt en büyük tek atık maddedir ve tüm atık kağıtlar, onu öğüten, uygun kağıt hamuru türleriyle yeniden karıştıran ve ondan yeniden kağıt üreten geri dönüşümcülere satılır. Mürekkep atığı, belirli bir satırın yazdırılmasıyla tam olarak kullanılmayan artık mürekkepten kaynaklanır. Mürekkepler kimyasal olarak yeni renklere dönüştürülür ve yeniden kullanılır. Alt yüklenicilerden mürekkep satın alan diğer üreticiler, kalan mürekkepleri bu üreticiler aracılığıyla geri dönüştürür. Ambalaj Kağıdının Geri Dönüşümü ve İmhası Karton – Kartonlar, dalgalı bir merkeze sahip daha ağır kağıt kutulardır. Geri dönüşüm sırasında ambalaj bandı bırakılabilir. Tahta, atma arabasına veya geri dönüşüm çöp kutusuna daha fazla sığması için düzleştirilmelidir. Kartonlar – Meyve suyu kutuları ve süt, çorba, et suyu ve şarap kartonları gibi kartonlar çoğunlukla yüksek kaliteli kağıttan yapılır. Geri dönüşümden önce uygun şekilde durulanmalıdır. Boxboard – Bu pano, tahıl, kek, hediyeler, ilaçlar, banyo malzemeleri, ayakkabılar ve diş macunu paketlemek için kullanılır. Geri dönüşümden önce tüm plastik kaplamalar çıkarılmalıdır. Not – Pizza kutuları veya yiyecek, yağ veya diğer malzemelerle kirlenmiş diğer kutular gibi bazı geri dönüştürülemeyen kağıt ürünleri organik toplama programlarında kompostlanabilir.

Yaygın Kağıt Ambalaj Türleri

Birinci Sınıf Kağıt Ambalaj

Süt pahalı bir gıda olduğu için birinci sınıf kağıt ambalaj esas olarak yüksek teknik standartlarla üretilmiş süt endüstrisinde kullanılır. Ancak fermente edilmesi kolaydır, paketlenmemişse zarar görür ve sıkı standartlara sahip çok katmanlı bir ambalajla korunur ürünleri uygun şekilde muhafaza etmek zordur

Kağıt Karton Ambalajlama

Bu, kağıt ambalaj ürün türlerinin en büyük bölümüdür; karton tipi ambalaj endüstriler, tarım ve endüstriler genelinde popülerdir ve sık görülür.

Kağıt Kutu Ambalajlama

Bu, karton kağıt ambalajdan daha küçük bir segmenttir, ancak üretim süreciyle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarını ve farklı zevklerini karşılamak için çok sayıda farklı kategoriye sahiptir. Ürün paketleme hatlarının modern paketleme aşamalarını karşılamak için baskı, kağıt yapımı, kapatma, kutu oluşturma aşamalarından karmaşık olan bu segment, şekerleme, çay endüstrisi, kahve gibi günlük yaşama ait tanıdık tüketim mallarında popüler görünür.

3-5 Katlı Kraft Kağıt Ambalaj

Sektörde çimento, kimya, inşaat, un için kullanılan, kızarmış un gibi bazı temel sektörlerde kullanılan oldukça spesifik bir ürün grubudur. Yaklaşık 10 ila 50 kg. kapasiteli yiyeceklerde kullanılır.

PP Plastik Kraft Kağıt Ambalaj (KP Ambalaj)

3-5 katmanlı kraft kağıt ambalaja benzer, ancak bu, üstün özelliklere sahip PP plastik içeren yeni bir ambalaj türüdür: Güçlü ve sağlam olması, ürünün daha iyi ve daha kolay korunmasına yardımcı olur. Nakliye dayanıklılığı nedeniyle, malzeme katmanlarının sayısı ve böylece maliyetler önemli ölçüde azaltılır.

PP Plastik ile Kağıt Ambalaj (Kraft, Ford, Couche) Ofset Baskı

Kağıt ambalaj alanında oldukça özel bir ürün grubudur. Daha doğrusu bu tür ambalaj, kağıt ambalaj ile plastik ambalaj arasında hibrit bir üründür. Plastik ambalaj alanında, göz alıcı bir ambalaj ürünü oluşturmak için insanlar genellikle gravür baskı teknolojisini doğrudan BOPP adı verilen bir malzemeye yazdırmak için kullanır. Bakır boruların baskı eksenine (kalıplara) yatırım yapmak için büyük bir başlangıç maliyeti harcamaları gerekir. Kraft kağıt ambalaj ofset baskı, baskı ekseni maliyetlerine yatırım yapmamak için önemli bir alternatiftir, doğrudan BOPP üzerine baskı yapmak yerine, Ford kağıdı veya Ofset teknolojisiyle değiştirilecek ve basılacak Couche (kuşe) kağıdı kullanılabilir. Ofset baskının yatırım maliyeti, yatırım maliyetinden 20 kat daha ucuzdur.

Nakliye / Kargo Ambalajı

Bu tür ambalajlar, toplu ürünleri veya daha küçük, iç paketleri bir yerden başka bir yere göndermek için kullanılan ambalajlardır. Şirketin ihtiyacına göre özelleştirilebilen ürünleri sevk etmek için birçok paket türü vardır. Aşağıda, kargo paketlerine ilişkin bazı örnekler verilmiştir:

Kasalar: Kasalar ve paletler, nakliye için çok önemli bir paketleme seçeneğidir. Gerçek malları güvende tutarlar ve herhangi bir hasarı önlemek için yüzeyden kaldırmaya yardımcı olurlar. Böylece kir ve neme karşı koruma sağlar.

Vakumlu Paketleme: Bu, kapalı ürünler için harika bir paketleme fikridir. Bu nedenle gıda ürünleri için iyi bir seçenektir. Bakteri ve mayaların yok edilmesine yardımcı olur. Ayrıca vakumlu paketleme, yiyeceklerin dondurucuda daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olur.

Shrink Wrap: Shrink wrap, çok yönlü bir paketleme seçeneğidir. Gerçek ürünün etrafına veya tüm bir palet veya ürün sandığına sarabilirsiniz. Bu onları bir arada tutmaya ve hareket etmelerini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra darbelere, delinmelere ve aşınmalara karşı koruma sağlar. Ayrıca ambalaja benzersiz bir görsel çekicilik kazandırır. En önemlisi, ucuz fiyatları onu düşük maliyetli kılar. Böylece nakliye fiyatlarını büyük ölçüde düşürebilir.

Şoka Dayanaklı Ambalaj: Kırılgan öğeler için şok montajlı ambalaj en güvenli seçenektir. Bunun nedeni, içeriği korumak için yerleşik şok emilimi içermesidir. Bunun yanında ürünleri titreşim, nem, toz ve neme karşı korur. Genellikle elektronik ekipmanı veya kararsız kimyasal bileşikleri paketlemek için kullanılır.

Tüketici Ambalajı

Ürünler istenen varış noktasına gönderildikten sonra, bir sonraki adım onları pazarlara ve perakendecilere taşımaktır. Ama önce, taşınmalarını kolaylaştırmak ve koruma sağlamak için burada da paketlenmeleri gerekiyor. Ürünleri tüketicilere toplu ve bireysel olarak göndermek için kullanılan birçok paketleme tekniği vardır.

Oluklu Mukavva Kutular: Bu kutular genellikle elektronik cihazlar, aletler, şarap, meyve ve sebzeler gibi ağır eşyaları paketlemek ve taşımak için kullanılır. Dahası, toptancılar bunları toplu ürünleri paketlemek için kullanır. Bunun yanı sıra, katmanlı kağıt malzemelerinden dolayı güçlü ve dayanıklıdırlar. Ana gücü ortadaki dalgalı dalgalanmadan gelir. Bu dalgalanmalardan dolayı bunlara oluklu ambalaj kağıdı denir. En önemlisi, bu kutular çevre dostudur. Farklı amaçlar için de yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilirler. Bu kutular, karton kutulardan daha güçlü ve daha dayanıklıdır ancak genellikle onlarla karıştırılır.

Kağıt Karton Kartonlar: Kağıt veya karton kutular genellikle ayakkabı, kraker, oyuncak veya kahvaltılık gevrek gibi tekli ürünleri paketlemek için kullanılır. Bunun nedeni, bir oluklu kutu kadar güçlü olmaması, ancak daha hafif ve erişilebilir olmasıdır. Bunun yanı sıra, hafif tasarımı onu raftaki ürünler için ideal bir paketleme cihazı yapar. Ayrıca, baskı ve grafik tasarım bu kutuda daha kolay ve daha etkilidir. Böylelikle ürünlerinize verimli bir koruma sağlarken göz alıcı ve çekici profillerine sahip olabilir. En önemlisi, bunları sanat, el işi ve yazı kağıdı biçiminde yeniden kullanabilir ve geri dönüştürebilirsiniz.

Kağıt Torbalar: Kağıt poşetler en yaygın ambalaj öğeleridir. Yiyeceklerinizi yerel süpermarkette paketlemek, bir restorandan yemeğinizi götürmenize ve un veya çimento taşımanıza izin vermek için kullanılan bu çantalar çok yönlüdür. Bunun yanı sıra, kağıt poşetler paradan tasarruf etmenize yardımcı olur ve içinde sattıklarınızın estetik talebini artırmak için onları güzelce basabilirsiniz. Ayrıca plastik poşetler gibi çevre kirliliğine de neden olmazlar. Kolayca ayrıştırılabilir, yenilenebilir ve daha fazla kağıt üretmek için geri dönüştürülebilir. Kağıt poşetler ürün ambalajınız için mükemmel bir seçimdir.

Plastik veya Polietilen Torbalar: Bu, piyasadaki en ucuz ambalaj malzemesidir. Bununla oldukça dayanıklı ve işlevseldir. Genellikle gıda, bitki, çiçek ve gazete ambalajlarında kullanılır. En önemlisi, daha yaygın olarak kullanılmaktadır ve çoğu perakende mağaza sahibi ve küçük ölçekli işletme, bunları temel paketleme ortamı olarak kullanır.

Gıda Ambalaj Kağıdı

Tazeliği korumak ve güvenli bir şekilde işlenmesini sağlamak için sandviçlerden bifteklere her tür yiyecek uygun şekilde paketlenmelidir. Uygulamanız için hangi tür gıda ambalaj kağıdının kullanılacağını bilmek müşterilerinize kaliteli bir ürün sunmak için çok önemlidir. Kağıt ve mukavvalar genellikle oluklu kutularda, süt kartonlarında, katlanır kartonlarda, çantalarda ve çuvallarda ve ambalaj kağıtlarında kullanılır. Kağıt mendil, kağıt tabaklar ve bardaklar diğer örneklerdir.
Gıda paketleme endüstrisinde kullanılan farklı kağıt türleri vardır. Birincil ambalaj olarak kullanıldığında (yani gıda ile temas halinde) kağıt, işlevsel ve koruyucu özelliklerini iyileştirmek için mum, reçine veya lakeler gibi malzemelerle işlenir, kaplanır, lamine edilir veya emdirilir. Gıda paketlemesinde kullanılan birçok farklı kağıt türü aşağıdaki gibidir:

Parşömen / Pişirme Kağıdı: Asitle muamele edilmiş hamurdan yapılan asit, selülozu modifiye ederek onu daha pürüzsüz ve su ve yağ geçirimsiz hale getirerek bir miktar ıslak güç katar. Hava ve nem için iyi bir bariyer değildir, ısıyla kapatılamaz ve tereyağı ve domuz yağı gibi yağları paketlemek için kullanılır.

Yağlı Kağıt: Yağlı kağıt, atıştırmalık yiyecekleri, kurabiyeleri, şeker çubuklarını ve diğer yağlı yiyecekleri sarmak için kullanılır ve plastik filmlerle değiştirilen bir kullanımdır.

Kraft Kağıdı: Kraft kağıdı çeşitli şekillerde mevcuttur: doğal kahverengi, ağartılmamış, ağır hizmet tipi ve ağartılmış beyaz. Doğal kraft, tüm kağıtların en güçlüsüdür ve genellikle çantalar ve ambalajlar için kullanılır. Ayrıca un, şeker ve kuru meyve ve sebzeleri paketlemek için de kullanılır.

Oluklu Mukavva: Oluklu mukavva, merkezi bir oluklu fluting kağıdına sahip 2 kat kraft kağıdı ile yapılır. Lif levhanın darbe aşınmasına ve ezilme hasarına karşı direnci, onu toplu gıda nakliyesi ve perakende gıda ürünlerinin kasa ambalajı için yaygın olarak kullanılmasını sağlar.

Beyaz Kasap Kağıdı Rulosu: Kasap kağıdı veya kraft kağıdı, et ve balığı sarmak için ideal olan bir tür kaba, sağlam kağıttır. Balıkçılar, kasaplar ve hatta zanaatkarlar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğu kasap ambalaj kağıdına ıslak mukavemet ve sızıntı direnci için boyutlandırma uygulanır; bununla birlikte, 24″, 30″ ve 36″ boyutları gibi daha büyük rulolar, genellikle et sarma için kullanılmadıklarından geleneksel olarak işlenmeden bırakılırlar (çoğunlukla el işi veya masa örtüleri için kullanılırlar). Kasap kağıdının üzerine keskin kalem, kalem, kurşun kalem veya mum boya ile yazılabilir. Etlerin taze görünmesini sağlar. Etin nefes almasına izin verir, meyve sularını gizler ve ağartılmamış liflerden yapılır. Ete temiz bir görünüm kazandırır. Çok yönlüdür, eti sarmak ve servis tepsilerini / sepetlerini sıralamak için kullanılabilir.

Yeşil Kasap Kağıdı Rulosu: Et ve balık teşhirlerinde kullanılır. Et ve balığın sümüksü hale gelmesini önleyebilir. Etin taze rengini korumasına yardımcı olur. Barbekü ve tütsülenmiş etler için kullanılır.

Dondurucu / Kuşe Kraft Kağıt: Kasap kağıdı gibi, dondurucu kağıdı da kaba, sağlam bir kağıt türüdür. Mukavemet, sızdırmazlık sağlamak ve bir yıla kadar dondurucu yanmasını önlemek için tek tarafı lamine edilmiş düşük yoğunluklu polietilen içerir. Taze balık, kümes hayvanları ve peynirin yanı sıra paketler ve sandviçler gibi önceden paketlenmiş şarküteri ürünlerini paketlemek ve saklamak için idealdir. Ayrıca, dondurucu kağıdı erişte paketlemek için harikadır ve makarna endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Dondurucu kağıt, hem buzdolabında hem de dondurucuda tazeliği korumak için harikadır. Dondurucu kağıt, üzerine kalem, kurşun kalem veya mum boya ile yazmak için iyidir, ancak poli kaplama nedeniyle yalnızca dış tarafa yazılabilir.

Sandviç Sarma Kağıdı: Geleneksel sandviç sarma kağıdı, tamamen açık bir stile sahiptir, bu da onu sandviçleri, sosisli sandviçleri ve sosisleri sarmak veya servis sepetlerini astarlamak için ideal kılar. Hamburger ambalaj kağıdı olarak da kullanılabilir. Bazı sandviç sarma kağıtlarının çift açık tasarımı vardır ve hamur işleri, çubuk krakerler ve kurabiyeler gibi düz öğeleri sarmak için mükemmeldir. Bu kağıt türü aynı zamanda çok yönlülük için bir koni sepet astarı görevi de görür.

Balmumu Kağıt (Beyaz Yağlı Kağıt Rulosu): Balmumu kağıdı veya parafin kağıdı, diğer öğelerin kağıda yapışmasını önleyen pürüzsüz bir yüzeye sahip olmasını sağlamak için balmumu ile işlenen bir kağıt türüdür. Kağıda balmumu uygulayarak, kağıt her iki yöndeki nem geçişlerine dirençli hale gelir, bu tür kağıda sarılı nemli yiyecekleri sulu tutar ve kuru sarılmış yiyeceklerin neme maruz kalmasını önler. Balmumu kağıdının keskin bir şekilde üzerine yazılması iyidir ve bant dostudur.

Kuru Balmumu Kağıdı ile Islak Balmumu Kağıdı: Kuru mumlu kağıt, parafini tabakaya iten ve yüzey kalıntısı bırakmayan kuru bir mumlama işlemine tabi tutulan ağartılmış bir kraft kağıdı türüdür. Balmumu kaplama kağıda bastırıldığı ve bu nedenle ürününüze aktarılmayacağı için, kuru mumlu kağıt sandviç ambalajlama ve pizza kutuları gibi sıcak yemek uygulamaları için mükemmeldir. Kuru mumlu kağıt gibi, ıslak mumlu kağıt da bir tür ağartılmış kraft kağıdıdır, ancak kuru ağda işlemi yerine ıslak mumlu kağıt, yüksek parlaklıkta suya dirençli bir yüzey için her iki tarafta ıslak bir ağda işlemine tabi tutulur. Islak mumlu kağıt, sandviçler ve sebzeler gibi soğutulmuş gıda ürünleri için mükemmel bir ambalaj malzemesi sunar ve temelde kümes hayvanları, balık, biftek ve et için mumlu bir kasap kağıdı görevi görebilir. Ayrıca şekerleme endüstrisinde daldırma kağıdı veya tepsi astarı olarak yaygın olarak kullanılır. Ara Katlama / Açılır Balmumu Kağıdı: Pop-up mumlu kağıt tabakalar kuru mumlu kağıttan yapılmıştır ve marketinizde, şarküteri tezgahınızda veya marketinizde çeşitli ürünleri paketlemenin hızlı ve kolay bir yolunu sağlar. Bu tabakalar, tezgahın üstünden kolay dağıtım için bir “Pop-Up” kutu içinde katlanmış ve paketlenmiştir.

Patty Kağıdı: Kendi hazırlanmış hamburger köftelerinizi hazırlamayı, paketlemeyi ve satmayı kolaylaştırır. Katlar arası mumlu kağıt gibi, köfte kağıdı da kuru mumlu kağıttan yapılır. Hazırlama ve saklama sırasında köftelerin birbirine yapışmasını önlemek için köfte arasına yerleştirilir. Patty kağıdı özellikle dondurucu uygulamalarında kullanışlıdır.

Tava Gömlekleri: Tava gömlekleri, fırınlarda ve pizzacılarda hazırlık ve temizlik sürelerini kısaltmanın harika bir yoludur. Kuru mumlu kağıttan yapılan tava astarları, pişmiş ürünlerin ve pizzaların tavaya yapışmasını önler. Yuvarlak tava astarları kullanırken tavaları yağlamaya gerek yoktur, bu da fırınlanmış ürünlerinizin çıkarılmasını çok daha kolay hale getirir.

Peynir Kağıdı: Peynir kağıdı iki türden biri olarak kategorize edilebilir: saklama ve sergileme. Saklama amaçları için, mumlu kağıt peynirleri taze tutmak için harikadır ve kurumasını veya kirlenmesini önler. Teşhir amaçlı peynir kağıdı, şarküteri panolarını süslemek, ekstra bir renk seviyesi eklemek ve sunum tasarımınızı bir sonraki seviyeye taşımak için kullanılabilir!

Diğer Haberler