Ara
Close this search box.

Haberler

Gri Ebat Karton (Tek Kat) Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Gri Ebat Karton üretiminde iddalı olan şirketimiz, 30 yıldan fazla tecrübesi ve profesyonel kadrosu ile Larton, ambalaj sektöründe önde gelen firmalardandır. Hem fabrikasının bulunduğu Türkiye’de hem de ihracat yaptığı Avrupa, Ortadoğu, Balkan, Afrika ve Arap ülkelerindeki geniş müşteri portfolyosu ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Larton’da karton, köşebent gibi ürünler üretilmekte ve gri ebat karton (tek kat) da ürünleri arasında yer almaktadır.

Gri Mukavva ürünümüz, 250 ve 480 gr/m² yoğunluktaki bobinlerin ebatlanması ile üretilmektedir. Genellikle 350-1050 mm aralığında bir genişlikte sunulan gri kartonlar, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre farklı ebat ve sayıda üretilebilmektedir. Müşteri odaklı bu yaklaşımı ile Larton, %100 müşteri memnuniyeti sağlama hedefi için emin adımlarla ilerlemektedir.

Larton ayrıca doğa ile uyumlu malzemeler ile ekolojik dengenin devamlılığına katkı sağlamaktadır. Tüm ürünlerimiz gibi bu ürünümüzde %100 geri dönüştürülebilir ürünlerdir.

Seperatör Olarak Gri Ebat Karton (Tek Kat)

Ambalaj sektöründe her ürün farklı amaçlar için kullanılır. Örneğin çentikli köşebent, özellikle silindirik ürünlerin korunması amacıyla kullanılır. Gri ebat karton ise çoğunlukla separator olarak kullanılır. 

Bir kutunun içinde ürünleri dizerken kat kat bir düzen oluşturulması gereken durumlar vardır. Örneğin kova, şişe gibi ürünler aynı kutuda taşınırken aralarında bir separator kullanılmasına ihtiyaç duyulur. Seperatör olarak kullanılan gri ebat karton ile ürünlerin nakliye süreci kolaylaşır. Seperatörler sayesinde ürünler birbirinin üzerine binmez ve böylece daha güvenli bir taşıma sağlar. Yine separator olarak kullanılan gri ebat karton ile ürünlerin kutu içinde sallanıp hasar görmesi de engellenir. Kutu içerisinde ürünlerinizin zarar görmesini engellemek için separator olarak gri ebat karton kullanabilirsiniz. Larton ürünleri sektörün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan son teknoloji makineler ile nitelikli çalışanları tarafından üretilir. Bu sayede kaliteli, kullanımı pratik ve uygun fiyatlı ürünler müşterilere en iyi şekilde ulaştırılır.

Yeni Fabrika Yatırımımız

Bundan bir süre önce Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 49.273 m2 büyüklüğünde yeni bir fabrika girişiminde bulunduk. Fabrikamız hakkında bilgi almak ve inşa sürecini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.