FSC™ (FSC™- C143653) Sertifikasının Anlamı

FSC™ Sertifikası

Orman Yönetim Konseyi olarak dünya genelinde faaliyet gösteren FSC™ Organizasyonu, 1993'te Almanya'da kurulmuştur.  FSC™ Organizasyonu, bağımsız denetimler yapan sivil toplum kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda Tarım Örgütü “FAO” raporlarına göre dünyadaki ormanların büyük çoğunluğu tahrip edilmektedir. FSC™ Organizasyonu, Birleşmiş Milletler ve Dünya Gıda Tarım “FAO” raporlarını dikkate alarak ormanları koruma misyonu ile harekete geçmiştir. FSC™ Organizasyonu, uluslararası doğayı koruma yaklaşımı ve orman ürünlerinin kalite standartlarına uygun olması için çalışmalar yapmaktadır.

FSC™ Sertifikası Nedir ve Kimlere Verilir?

FSC™ Sertifikası, firmalar tarafından orman ürünlerinin kontrollü ve kurallara uygun şekilde kullanıldığını göstermektedir. Orman ürünlerinin üretimi, geri dönüşümü ve tüketiciye dağıtımı süreçleri hakkında açıklayıcı bilgiler verir. Satın alınan ürünler üzerindeki FSC™ logosu ve kayıt numaraları ile doğayı koruma standartlarının uygulandığı anlaşılır. FSC™ Sertifikası'nı almaya hak kazanmış firmalar üretimde kullandıkları kontrol sistemleri, paketleme, depolama ve dağıtım süreçleri ile denetlenmiştir.

FSC™ Sertifikası Nereden ve Nasıl Alınır?

FSC™ Organizasyonu, orman ürünleri sektöründe üretim ve satış faaliyetlerinde bulunan firmalar hakkında bağımsız denetlemeler yapar. FSC™ Organizasyonu, orman ürünleri ile ilgili standartları belirledikten sonra firmalara denetleme yetkisi verir. FSC™ Organizasyonu, denetleme çalışmalarını doğrudan yapmaz. FSC™ Sertifikası'nı almak için yetki verilen firmalarda kayıt formları doldurulur. Denetleme için kesin tarih verilmeyerek çalışmalar süreç şeklinde devam eder.  FSC™ Sertifikası'nı almaya hak kazanan firmalar aylık periyotlar şeklinde resmi sitede açıklanır. FSC™ Sertifikası'nın 5 yıl geçerli olması ile birlikte süreç içinde düzenli kontroller devam etmektedir.

FSC™ Organizasyonu'nun Amaçları ve Görevleri Nelerdir?

  • FSC™ Organizasyonu, üretimin her aşamasında aktif şekilde yer alarak çevreyi ve doğayı korumayı hedefler.
  • FSC™ Organizasyonu, biyolojik çeşitlilik ve ekolojik sistem dengesini sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.
  • FSC™ Organizasyonu, ormanlar hakkında uluslararası karar verme mekanizması ile hareket eder.
  • FSC™  Organizasyonu, orman ürünlerini etiketleme, kalite standartlarını belirleme, firmaları denetleme ve belgelendirme görevlerine sahiptir.
  • FSC™ Organizasyonu, orman verimliliği için ürünlerin doğru şekilde kullanılması ile ilgili uluslararası standartları belirlemektedir.

Larton Ambalaj ve FSC™ Sertifikasyon Süreci

Firmamızın üretim raporları, paketleme, depolama, sevkiyat bilgileri, teknik sistem özellikleri ve mali kayıtları FSC™ tarafından titizlikle incelenmiştir. 

Larton Ambalaj, çevreyi ve doğayı koruma bilinci ile çalışıp bağımsız denetlemelerden geçerek FSC™ Organizasyonu tarafından onaylanmış sertifika almaya hak kazanmıştır.

Hızlı İletişim

Firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak, görüş ve önerilerinizi iletmek için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaklar.